top of page

            Дистанційне навчання
                20 березня 2022 

            Дистанційна освіта - це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в будь який зручний час. Положення про дистанційну освіту та Концепція розвитку дистанційної освіти в Україні регулює права та обов'язки учасників навчального процесу. Процес навчання побудований на використанні різних комунікаційних засобів.

            Найпоширенішими інструментами спілкування в дистанційному навчанні є електронна пошта, чат, відеоконференція, месенджери, група у Viber. Специфіка дистанційного навчання, що  базується на цифрових технологіях, інтернет-ресурсах і послугах, впливає на способи відбору  і структуризації змісту, способи реалізації тих чи інших методів і організаційних форм навчання.

            Організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотримання вимог Санітарного регламенту норм навантаження, вправ для очей постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо.

 

Видавництва, які надають безкоштовний доступ до книг: 

 1. Дитячі книжки видавництва "Ранок";

 2. Книгарня Yakaboo надала безоплатний доступ до книжок в мобільному додатку.   

 

ТБ-платформи відкрили безкоштовний доступ до мультиків та уроків:

 1. MEGOGO;

 2. Volia TV;

 3. Київстар ТБ.

 

Проєкти МОН започатковані спільно з партнерами:

 1. Дитячий онлайн-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років. Перший випуск доступний до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформах MEGOGO та VoliaTV.

 2. "Навчання без меж" – спільний освітній проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника, а також платформ онлайн-телебачення MEGOGOКиївстар ТБ1+1 videosweet.tvVoliaTV.

 3. МОН спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн-розклад для учнів 1-11 класів.

 4. Усі охочі можуть використовувати платформу "Всеукраїнська школа онлайн", що містить відеоуроки, конспекти, тестові завдання, а також Кабінет вчителя, який допомагає залишатися на зв'язку з учнями. Для зручності розроблено мобільний застосунок, а Youtube-канал МОН містить інформацію, що може стати у пригоді.

 5. Щоденні онлайн-зустрічі о 13.00 та 20.00 із сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти.

 6. МОН у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів "Психологічна турбота від Світлани Ройз".

 7. Педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки запустили телеграм-канал "Підтримай дитину". 

 8. Розроблено дитячий інформаційний комікс, як поводитися під час воєнного стану, – збірку інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.

 9. Через звернення здобувачів освіти до усього світу МОН об’єднує у "Голос нашої держави сьогодні".

 

Для дошкільнят:

 1. Дитячий садок онлайн – новий проєкт від Освітнього Хабу;

 2. Інноваційна платформа Mr.Leader для раннього розвитку дитини. Під‘єднання безкоштовне. Для цього потрібно перейти на телеграм-канал та зареєструватись за посиланням;

 3. Телеграм-канали "Павлуша і Ява" та Аудіоказки.

bottom of page