Дистанційне навчання
20 березня 2022
Дистанційна освіта - це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в будь який зручний час. Положення про дистанційну освіту та Концепція розвитку дистанційної освіти в Україні регулює права та обов'язки учасників навчального процесу. Процес навчання побудований на використанні різних комунікаційних засобів.
Найпоширенішими інструментами спілкування в дистанційному навчанні є електронна пошта, чат, відеоконференція, месенджери, група у Viber. Специфіка дистанційного навчання, що базується на цифрових технологіях, інтернет-ресурсах і послугах, впливає на способи відбору і структуризації змісту, способи реалізації тих чи інших методів і організаційних форм навчання.
Організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотримання вимог Санітарного регламенту норм навантаження, вправ для очей постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо.
Видавництва, які надають безкоштовний доступ до книг:
-
Дитячі книжки видавництва "Ранок";
-
Книгарня Yakaboo надала безоплатний доступ до книжок в мобільному додатку.
ТБ-платформи відкрили безкоштовний доступ до мультиків та уроків:
Проєкти МОН започатковані спільно з партнерами:
-
Дитячий онлайн-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років. Перший випуск доступний до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформах MEGOGO та VoliaTV.
-
"Навчання без меж" – спільний освітній проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника, а також платформ онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv, VoliaTV.
-
МОН спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн-розклад для учнів 1-11 класів.
-
Усі охочі можуть використовувати платформу "Всеукраїнська школа онлайн", що містить відеоуроки, конспекти, тестові завдання, а також Кабінет вчителя, який допомагає залишатися на зв'язку з учнями. Для зручності розроблено мобільний застосунок, а Youtube-канал МОН містить інформацію, що може стати у пригоді.
-
Щоденні онлайн-зустрічі о 13.00 та 20.00 із сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти.
-
МОН у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів "Психологічна турбота від Світлани Ройз".
-
Педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки запустили телеграм-канал "Підтримай дитину".
-
Розроблено дитячий інформаційний комікс, як поводитися під час воєнного стану, – збірку інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.
-
Через звернення здобувачів освіти до усього світу МОН об’єднує у "Голос нашої держави сьогодні".
Для дошкільнят:
-
Дитячий садок онлайн – новий проєкт від Освітнього Хабу;
-
Інноваційна платформа Mr.Leader для раннього розвитку дитини. Під‘єднання безкоштовне. Для цього потрібно перейти на телеграм-канал та зареєструватись за посиланням;
-
Телеграм-канали "Павлуша і Ява" та Аудіоказки.